­

Liberecký kraj vydal novou publikaci mapující lanové dráhy v kraji

2. října 2012

Odbor dopravy Libereckého kraje vydal novou publikaci, mapující lanové dráhy v Libereckém kraji s názvem „Osobní lanové dráhy v Libereckém kraji“. Publikace vychází v pořadí jako čtvrtá z oblasti dopravy po publikacích Kolébka motorismu v Českých zemích, Letiště v Libereckém kraji a Historie železniční dopravy v Libereckém kraji 1859 – 2009.

„Publikace představuje veřejnosti nejen vznik a vývoj této dříve ojedinělé dopravy, ale i současný stav chápaný jako moderní druh dopravních staveb. Čtenář zde najde souhrnné informace, včetně technických údajů jednotlivých lanových drah,“ říká náměstek hejtmana LK pro dopravu Martin Sepp (ČSSD).

V Libereckém kraji se nachází poměrně vysoký počet lanových drah, a to celkem 16. Kraj se může také pochlubit jedinou provozovanou klasickou kabinovou lanovou dráhou na Ještěd, která je symbolem lanové dopravy a která připomíná začátky lanové dráhy u nás. Slavnostní zahájení provozu ještědské lanovky se totiž konalo již 15. června 1933.

„Publikace je také doplněna o přehlednou mapou se zákresem jednotlivých lanových drah v Libereckém kraji. Dále potom velkým množstvím současných ale i dobových fotografií,“ doplnil Sepp. Autory publikace jsou Pavel Vursta ve spolupráci s pracovníky odboru dopravy Janem Čápem, Kamilou Mikuleckou, Vladimírem Peterou a Petrem Neumannem.

Publikace je neprodejná, ale pro vážné zájemce je k dostání na Odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, Liberec 2 a bude také zveřejněna na webových stránkách Libereckého kraje v sekci odboru dopravy.

­
:: copyright © 2012-2024 TANDEM COM, s. r. o., všechna práva vyhrazena ::
­

PF 2014

Milí přátelé, klienti a obchodní partneři, děkujeme Vám za Vaši přízeň a přejeme klidné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok 2014! Tým TANDEM COM

Liberecký kraj vydal novou publikaci mapující lanové...

Odbor dopravy Libereckého kraje vydal novou publikaci, mapující lanové dráhy v Libereckém kraji s názvem „Osobní lanové dráhy v Libereckém kraji“. Publikace vychází v pořadí jako čtvrtá z oblasti dopravy po publikacích Kolébka...

Liberecký kraj dětem – Den bez aut zakončil Týden...

Ve sportovním areálu Vesec v Liberci se v sobotu uskutečnila akce pro rodiny s dětmi Liberecký kraj dětem – Den bez aut, která uzavřela Týden bezpečnosti v Libereckém kraji.

­
designed by op graphic